Zastępca prezydenta miasta Piotr Surówka wręczył 5 nauczycielom, ze szkół i przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Knurów, akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Uroczystość odbyła się 11 grudnia 2013 r. w siedzibie Miejskiego Zespołu Jednostek Oświatowych.

– Chciałbym złożyć Paniom gratulacje z okazji zdobycia kolejnego stopnia awansu zawodowego. Jest to taki moment w życiu nauczyciela, który otwiera nowe możliwości dalszego rozwoju. Korzystając z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia proszę przyjąć życzenia zdrowia, radości i ciepła jakie niesie za sobą nadchodzący czas – powiedział Piotr Surówka wręczając pedagogom akty nadania.

Przed odebraniem awansów nauczyciele złożyli ślubowanie.

Nauczycielami mianowanymi zostali:

Beata Bis – Miejskie Przedszkole nr 7 w Knurowie
Aneta Geitz – Miejskie Przedszkole nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Knurowie
Iwona Andrzejczak – Miejska Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Śląskich w Knurowie
Joanna Zawadzka – Miejska Szkoła Podstawowa nr 4 w Knurowie
Beata Marcol – Miejskie Gimnazjum nr 4 w Knurowie

Egzaminy zawodowe nauczycieli kontraktowych na stopień nauczyciela mianowanego odbyły się 26 listopada 2013 r. W trakcie egzaminu nauczyciel dokonuje prezentacji dorobku zawodowego oraz odpowiada na pytania członków komisji.