Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting

Odznaczenia dla pracowników knurowskiej oświaty. Drukuj
Wpisany przez Grzegorz Niewidok   
wtorek, 04 grudnia 2012 08:39

 

Srebrny i Brązowy Krzyż Zasługi oraz 15 Złotych, 8 Srebrnych i 2 Brązowe Medale za Długoletnią Służbę – w ten sposób uhonorowano nauczycieli i pracowników knurowskich placówek oświatowych podczas uroczystości, które odbyły się 29 i 30 listopada 2012 r. w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Odznaczenia państwowe, nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, z rąk Wicewojewody Stanisława Dąbrowy oraz Śląskiego Kuratora Oświaty Stanisława Fabera otrzymało w sumie 27 osób.

 

Wyróżnionym gratulacje w imieniu władz naszego miasta składał dyrektor Miejskiego Zespołu Jednostek Oświatowych w Knurowie Wojciech Świerkosz oraz obecni na uroczystości dyrektorzy szkół i przedszkoli.

 

Srebrnym Krzyżem Zasługi wyróżniona została Lilianna Rudnicka – nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Jana Brzechwy.


Brązowy Krzyż Zasługi otrzymała Henryka Adamus – nauczyciel Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 7.


Złotymi Medalami za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali:

- Maria Mierzwa – intendent – Zespół Szkolno-Przedszkolny;

- Maria Sędzikowska  – sprzątaczka – Miejska Szkoła Podstawowa nr 7;

- Ilona  Wierzbowska-Pluta – dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 12 im. Janusza Korczaka;

- Bronisław Nowak – robotnik gospodarczy – Miejska Szkoła Podstawowa nr 7;

- Grażyna Klepacka – pomoc kuchenna – Miejskie Przedszkole nr 12 im. Janusza Korczaka;

- Jolanta Hyrsz – kucharka – Zespół Szkolno-Przedszkolny;

- Maria Kamińska-Mosio – dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 3 im. Juliana Tuwima;

- Marianna Kosmalska – nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 12 im. Janusza Korczaka;

- Danuta Hibszer – dyrektor Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 7;

- Krystyna Dziedzic – dyrektor Miejskiego Gimnazjum nr 3;

- Bernadyna Ślusarczyk – starsza woźna oddziałowa – Miejskie Przedszkole nr 12 im. Janusza Korczaka;

- Dorota Kowalska – sprzątaczka – Miejska Szkoła Podstawowa nr 7;

- Joachim Lubszczyk – stróż – Miejska Szkoła Podstawowa nr 7;

- Alicja Działowy – nauczyciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego;

- Halina Marczak – kierownik gospodarczy – Miejskie Przedszkole nr 12 im. Janusza Korczaka.


Srebrne Medale za Długoletnią Służbę otrzymali:

- Ewa Wyrostek – nauczyciel Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 7;

- Bożena Dogońska – pomoc nauczyciela – Miejskie Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy;

- Dorota Seńków – nauczyciel Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich;

- Aleksandra Graboś – nauczyciel Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 7;

- Barbara Przerwa – nauczyciel Miejskiego Gimnzjum nr 1 im. Jana Pawła II;

- Jolanta Rużeńska – nauczyciel Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 7;

- Lidia Wnęk – nauczyciel Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 7;

- Franciszka Rzepka – nauczyciel Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich.


Brązowymi Medalami za Długoletnią Służbę wyróżnieni zostali:

- Beata Dusza – były pracownik Miejskiego Zespołu Jednostek Oświatowych;

- Grzegorz Niewidok – pracownik Miejskiego Zespołu Jednostek Oświatowych.