Miejskie Centrum Edukacji w Knurowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczęły realizację projektu pn. Montaż instalacji OZE w obiektach publicznych Gminy Knurów. Projekt realizowany jest w ramach Priorytetu IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna, Działania: 4.1. Odnawialne źródła energii, Poddziałania: 4.1.1. Odnawialne źródła energii – ZIT.

Głównym celem projektu jest zamontowanie w dwóch miejskich krytych pływalniach, działających na terenie gminy, nowoczesnych ogniw fotowoltaicznych produkujących energię elektryczną z energii słonecznej oraz zamontowanie powietrznej pompy ciepła w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Feliksa Michalskiego w Knurowie, która dzięki współpracy z istniejącym kotłem olejowym przyczyni się do produkcji energii cieplnej.

W wyniku zastosowania OZE (odnawialnych źródeł energii) w znacznym stopniu zmniejszy się zapotrzebowanie na energię pozyskiwaną ze źródeł tradycyjnych, dojdzie do obniżenia kosztów utrzymania budynków, podniesie się natomiast jakość i innowacyjność rozwiązań technologicznych w ww. obiektach edukacyjnych i sportowych.

Wartość projektu:
3 400 000,00 zł

Dofinansowanie w wys. 85% kosztów kwalifikowalnych:
2 890 000,00 zł

Wkład własny Gminy Knurów:
510 000,00 zł

Realizacja projektu przypada w okresie: od 2016.03.03 do 2019.06.28