Komunikat dla rodziców w sprawie strajku oraz organizacji egzaminów ośmioklasisty

Szanowni Państwo,

informuję, że 15 kwietnia 2019 r. we wszystkich miejskich szkołach podstawowych rozpoczną się egzaminy ośmioklasisty. Dyrektorom placówek udało się skompletować zespoły nadzorujące oraz stworzyć warunki do prawidłowego przebiegu egzaminu. Informacji o możliwości zapewnienia opieki dla pozostałych uczniów w dniach egzaminu proszę szukać na stronach internetowych poszczególnych szkół.

Jednocześnie informuję, że we wszystkich miejskich placówkach oświatowych ciągle trwa strajk. Akcja strajkowa ma charakter ogólnopolski i bezterminowy, a moment jej zakończenia w dużej mierze uzależniony jest od porozumienia stron konfliktu na szczeblu krajowym.

Przypominam, że jeżeli dyrektor danej placówki, pomimo podjętego wysiłku organizacyjnego, nie jest w stanie zapewnić nawet w minimalnym zakresie opieki nad dziećmi, wówczas może podjąć decyzję o zawieszeniu zajęć na czas oznaczony. Ze względu na to, że nie wiadomo kiedy nastąpi koniec strajku, organ prowadzący w takim przypadku wyraża zgodę na zawieszenie zajęć na czas jednego dnia, analizując codziennie i indywidualnie każdą sytuację związaną ze strajkiem.

W związku z powyższym, 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) zajęcia będą zawieszone w Miejskim Przedszkolu nr 12 im. Janusza Korczaka w Knurowie.

Informacji o możliwości zapewnienia opieki dla dzieci w pozostałych miejskich przedszkolach proszę szukać na stronach internetowych poszczególnych placówek. Niezbędnych informacji w tym zakresie udziela również dyrektor przedszkola.

Miejskiego Centrum Edukacji
w Knurowie