Komunikat dla rodziców w sprawie strajku

Szanowni Państwo,

akcja strajkowa nauczycieli prowadzona w poszczególnych placówkach oświatowych nie oznacza automatycznie zawieszenia zajęć w przedszkolu/szkole. Strajk najczęściej uniemożliwia prowadzenie zajęć edukacyjnych, jednak dyrektorzy, jeśli tylko mają taką możliwość, starają się zapewnić najbardziej potrzebującym dzieciom opiekę.

Przypominam, że jeżeli dyrektor danej placówki, pomimo podjętego wysiłku organizacyjnego, nie jest w stanie zapewnić nawet w minimalnym zakresie opieki nad dziećmi, wówczas może podjąć decyzję o zawieszeniu zajęć na czas oznaczony. Ze względu na to, że nie wiadomo kiedy nastąpi koniec strajku, organ prowadzący w takim przypadku wyraża zgodę na zawieszenie zajęć na czas jednego dnia, analizując codziennie i indywidualnie każdą sytuację związaną ze strajkiem.

W związku z powyższym, dyrektorzy zawiesili zajęcia w dniu 11 kwietnia 2019 r. (czwartek) w:

1) Miejskim Przedszkolu nr 7 w Knurowie;

2) Miejskim Przedszkolu nr 12 im. Janusza Korczaka w Knurowie.

Informacji o możliwości zapewnienia opieki dla dzieci w pozostałych miejskich przedszkolach i szkołach podstawowych proszę szukać na stronach internetowych poszczególnych placówek. Niezbędnych informacji w tym zakresie udziela również dyrektor przedszkola/szkoły.

Miejskiego Centrum Edukacji
w Knurowie