Wśród darów w spontanicznych zbiórkach na rzecz uchodźców z Ukrainy przeważają – i słusznie – artykuły pierwszej potrzeby. Jednak z pewnością przydadzą się przedmioty o zupełnie odmiennym przeznaczeniu. Innym, ale także ważnym. Zwłaszcza dla najmłodszych.
Zauważyło to knurowskie Centrum Kultury.

– Aby podarować naszym nowym mieszkańcom chwile uśmiechu, organizujemy zbiórkę artykułów szkolnych i zabawkowych! – ogłosiło CK.
Z tego typu darów skorzystają dzieci podczas zajęć, które Centrum Kultury zorganizuje w swoich placówkach.

– Będą wspólne gry, zabawy i swobodnie spędzany czas – zapewniają organizatorzy. – Ważne, by czuły się wyjątkowe, dlatego prosimy, by rzeczy były nowe, niezniszczone i czyste.
Dziękujemy za Wasze wielkie serca!

Zbiórka trwa od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-17:00. Dary przyjmować będą dwie placówki:

Miejska Biblioteka Publiczna w Knurowie
al. Lipowa 12